OneFold

Profesionálny e-mail a prečo je dôležitý!

V dnešnej dobe, kedy už všetko prebieha online a komunikácia prebieha hlavne cez internet, je dôležité mať profesionálny emailový účet. Nie je to len o Vašej osobnej prestíži, ale aj o profesionálnom prístupe k Vašim zákazníkom, partnerom a kolegom. 

Aké výhody má vlastniť svoju emailovú doménu, oproti používaniu bežnej emailovej služby ako napríklad Gmail?

E-mail by mal vyzerať profesionálne!

Ak používate profesionálny emailový účet, vytvárate dojem, že ste profesionál v oblasti, v ktorej pôsobíte. Ak máte svoje meno a názov firmy vo Vašom e-mailovom účte, umocní to dojem profesionality a pomôže Vám získať zákazníkov.

Dôvera a spoľahlivosť

V prípade, že používate osobný emailový účet, ľudia môžu mať pochybnosti o Vašej spoľahlivosti a dôveryhodnosti. Pri používaní profesionálneho emailového účtu, zvyšujete dôveru u Vašich partnerov a zákazníkov.

Profesionálny emailový účet je dôležitým prvkom Vašej online identity a značky. Je to ďalší spôsob, ako budete môcť ukázať svoje profesionálne zameranie a získať dôveru u Vašich zákazníkov a partnerov. Zároveň, Vám pomôže udržiavať súkromie a bezpečnosť Vašich informácií a umožní Vám lepšiu komunikáciu s klientami.

Je to jednoduchšie ako si myslíte!

Ak chcete vytvoriť profesionálny emailový účet, musíte mať najprv vlastnú doménu. Toto je adresa, vďaka ktorej môžu ľudia nájsť Vašu web stránku a ktorú použijete na vytvorenie Vašich emailových adries. Napríklad, ak máte firmu s názvom “Príklad”, môžete si kúpiť doménu “priklad.sk“ a vytvoriť emailový účet s názvom „jozef.mrkva@priklad.sk“ Existuje viacej spoločností, ktoré Vám umožnia vytvoriť si e-mail s Vašou doménou, patrí medzi ne dokonca aj už spomínaný Google.

A prečo ešte?

Okrem výhod, ktoré sme už spomenuli, existujú aj ďalšie dôvody, prečo by ste mali mať profesionálny e-mail:

Ak máte svoju vlastnú firmu, profesionálny emailový účet umožní Vašim zákazníkom ľahšie Vás nájsť a budete s nimi môcť ľahšie komunikovať, alebo ak hľadáte prácu, profesionálny emailový účet môže zvýšiť Váš profesionálny dojem na budúcich zamestnávateľov.

Profesionálny emailový účet taktiež pomáha oddeliť Vašu osobnú a pracovnú komunikáciu. Ak máte osobný emailový účet a používate ho aj na prácu, môže to spôsobiť zmätky v komunikácii. Vytvorením profesionálneho emailového účtu tieto dve sféry oddelíte.

Záver

V dnešnom online svete je profesionálny emailový účet kľúčovým prvkom Vášho online profilu. Pomôže Vám získať dôveru a zlepšiť Vaše profesionálne dojmy. Zabezpečí Vám lepšiu kontrolu nad súkromím a bezpečnosťou Vašich informácií a umožní Vám efektívnejšiu a spoľahlivejšiu komunikáciu.

Ak máte ďaľšie otázky, alebo potrebujete s e-mailom pomôcť. Neváhajte nás kontaktovať!